8 czerwca 2016

Kominiarz/ Rejestr Mistrzów Kominiarskich

Jestem mieszkańcem Piotrkowa Trybunalskiego. Chciałbym zasięgnąć opinii Mistrza Kominiarskiego przed zmianą kotła centralnego ogrzewania. Czy jest w kraju jakaś organizacja zrzeszająca Kominiarzy? Gdzie mógłbym uzyskać adres rzetelnego Mistrza Kominiarskiego.

Szukając kominiarza w książce telefonicznej, czy internetowej wyszukiwarce, można trafić na osobę, która nie ma zielonego pojęcia o kominiarstwie, a swoją działalnością może przyczynić się narażenia życia i zdrowia klienta, który powierzy mu wykonanie usługi. Dlatego polecamy internetowy Rejestr Mistrzów Kominiarskich. Można w nim znaleźć mistrza kominiarskiego, którego uprawnienia i kwalifikacje zostały zweryfikowane przez organizację zawodową Korporację Kominiarzy Polskich Stowarzyszenie Zawodowe z siedzibą w Opolu ul. Katowicka 55 (tel 077 423 13 80).

Chociaż kominiarze nie są obligatoryjnie zobowiązani należeć, do Korporacji Kominiarzy Polskich to jednak przynależność do niej świadczy, że dany mistrz kominiarski posiada wymagane prawem uprawnienia i pozytywnie spełnił warunki przynależności do tej organizacji zawodowej. Jeżeli dany zakład kominiarski nie należy do Korporacji to można mu powierzyć wykonywanie usług, ale warto się zastanowić dlaczego woli, lub musi pozostawać poza organizacją zawodową?

Internetowy Rejestr Mistrzów Kominiarskich jest umieszczony na stronie www.kominiarze.info.

Piotr Pacyna, “Kominiarz Polski”